Opera Hasta Yatağı, Havalı Yatak, Fonksiyonel Lüks Karyola

Blog Satin Alma Rehberi Opera Profil Hasta Yataklari Opera Profil Hasta Yatakları Satın Alma Rehberi

Opera Profil Hasta Yatakları Satın Alma Rehberi

Opera Profil Hasta Yatakları yaşlılar ve engelliler için medikal bakım yataklarıdır. Kullanıcının veya bakım verenin, yatağın genel yüksekliğinin yanı sıra, yatak platformunun sırtlığını ve ayaklığını ayarlamasını sağlar. Tüm elektrikli ayarlamalar, yataktaki hasta veya bakım veren tarafından kullanılabilen bir el kumandası aracılığıyla yapılır.

Bu satın alma kılavuzunda, Opera serisindeki farklı profil yatak türlerini inceliyor ve evde veya bir bakım evinde kullanmak için bir hasta karyolası satın alırken dikkat edilmesi gereken tüm önemli hususları vurguluyoruz.

Opera Profil Hasta Yatakları Özellikleri

I. Yatak platformu

Sırtlık

Sırtlık, yükseltilip alçaltılabilen ayarlanabilir bir bölümden oluşan yatak platformunun üst bölümüdür. Sırtlık bölümü, kullanıcıyı yatakta oturtmak veya rahat bir uyku pozisyonuna ulaştırmak için kullanılır.

Satin Alma Rehberi Opera Profil Hasta Yataklari 1 Opera Profil Hasta Yatakları Satın Alma Rehberi
Profil Yatak Platformu

Otomatik Sırt Ekseni Ayarı: Sırt kalkışta otomatik geri kayma hareketi

Bazen yüksek kilo, mide veya barsak rahatsızlıkları gibi nedenlerle, standart sırt kaldırma hareketi bazı kullanıcılarda karın bölgesinin sıkışmasına neden olabilir. Opera Profil Hasta Yatakları Glide Back Auto Regression özelliği sırtı kaldırırken, aynı anda sırt kalkış eksenini geriye doğru kaydırarak sırt kalkış hareketinin karın bölgesinde sıkışmaya yol açmasını engeller. Böylece kişi tüm fonksiyonları maksimum konforlu ve sağlıklı şekilde kullanabilir.

Ayaklık/dizlik

Ayaklık, yatak platformunun alt bölümüdür ve iki ayarlanabilir bölümden oluşur. Bir kaldırma motoru, iki bölümün birleştiği eklemi kaldırarak kullanıcının dizlerini yükseltir. Ayak bölümü manuel olarak da yükseltilebilir.

II. Yatak yüksekliği ve eğimi

Yükseklik ayarı

Opera Profil Hasta Yatakları hareketliliğe yardımcı olmak ve kullanıcının bakımını kolaylaştırmak için yükseltilip alçaltılabilir. Tüm yatak belirli bir aralıkta yukarı ve aşağı yükselir ve yükseltme/alçaltma sırasında herhangi bir noktada durdurulabilir. Bu kılavuzun ilerleyen bölümlerinde açıklanan üç farklı yükseklik aralığı vardır.

Trendelenburg

Opera Profil Hasta Yatakları çoğu Trendelenburg adı verilen bir özelliğe sahiptir. Bu özellik sayesinde hasta yatağının tamamı geriye (Trendelenburg) ve ileriye (Anti-Trendelenburg) doğru yatırılabilir. Bu eğik pozisyonlar öncelikle tıbbi durumlar için kullanılır (örneğin ayaklardan sıvı boşaltılması gereken durumlarda). Ayrıca konfor amacıyla da kullanılmaktadır.

Temel Satın Alma / Teknik Özellikler

Profil tipi bir evde bakım yatağını seçerken aşağıdaki unsurları dikkatlice göz önünde bulundurmak önemlidir:

Boyutlar

– Genişlik

Tüm Opera Profil Hasta Yatakları ve medikal yatak modelleri, ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde uyacak biçimde ve çeşitli genişliklerde mevcuttur. Seçilen yatak koleksiyonuna bağlı olarak bu genişlikler arasından seçim yapabilirsiniz.

– Uzunluk

Tüm Opera hasta yataklarının yatak platformu uzunluğu 200cm’dir. Ancak, yatağın arkalığı yükseltildiğinde kullanıcının ayaklarının yatağın ayak ucuna doğru itileceğini unutmamanız gerekir. Daha uzun boylu kullanıcılar için, yatak platformunun uzatma bölümünü  kullanmanızı ve ekstra uzun yan rayları içeren bir Opera yatak uzatma kiti satın almanızı öneririz. Uzatma kiti yatağın ayak ucunu 20 cm daha uzatır.

Yükseklik aralığı

Tüm Opera profil evde bakım yataklarının yüksekliği ayarlanabilir. Yani yatağa erişimi kolaylaştırmak ve kullanıcının bakımına yardımcı olmak için tüm yatak alçaltılıp yükseltilebilir. Opera yatak serisinde üç yükseklik aralığı bulunmaktadır:

– Standart yükseklik

Bu, profil yataklarda bulunan en yaygın yükseklik aralığıdır. Yatak en alçak konumdayken, zeminden yatak platformunun (baza) üst kısmına kadar olan yaklaşık 35-45 cm ölçü ile normal bir divan yatağa benzer bir yüksekliktedir. Tamamen yükseltildiğinde yatak bir bakım verme yüksekliğine ulaşır. Bu yükseklik, zeminden yatak platformunun üst kısmına kadar yaklaşık 70-80 cm’dir ve bakım veren için yatağın kullanıcısına mükemmel bir erişim sağlar. Bakım verme yüksekliği yaklaşık olarak bir bakıcının bel hizasına eşdeğerdir ve bu da hastayı giydirmek veya yıkamak gibi işlevleri yerine getirmek için eğilmeleri gerekmediği anlamına gelir.

– Düşük yükseklik

Alçak bir yatak, standart yükseklikteki bir yatağa kıyasla zemine çok daha yakın bir konuma indirilebilir. Tipik olarak, düşük yüksekliğe sahip yataklar en alçak konumlarında zeminden yatak platformunun üst kısmına kadar 20-25 cm ölçülür. Bu, yataktan düşme riski olan kullanıcılar için güvenli bir uyku yüksekliği sağlar ve ayrıca yataktan kalkma konusunda (diz boyu nedeniyle) zorlanan kullanıcılar için erişimi kolaylaştırır. Ancak bu düşük yükseklik, hasta yatağının yükseltilebileceği maksimum yükseklikten ödün verildiği anlamına gelir. Şöyle ki alçak bir yatak en yüksek konumundayken zeminden yatak platformunun üst kısmına kadar yaklaşık 60-65 cm yükseklikte olur ve bu da yatak içi bakım için uygun bir yükseklik olarak kabul edilmez.

All-in-one yükseklik

Opera Profil Hasta Yatakları serisinde düşük ve standart yükseklikteki yatakların yükseklik aralıklarını tek bir geniş yükseklik aralığında birleştiren yataklar geliştirmiştir. Yatak alçak bir yatağın eşdeğer yüksekliğine (15-25 cm) indirilebildiği ve tam bir bakım verme yüksekliğine (70-80 cm) kadar yükseltilebildiği için buna hepsi bir arada yükseklik aralığı (all-in-one yükseklik) denir. Bu, kullanıcıların ve bakıcıların tek bir yatakta iki yükseklik aralığının avantajlarından yararlanabileceği anlamına gelir.

Yan raylar

Yan korkuluklar, yatak platformunun iki tarafı boyunca uzanan ve yükseltilip alçaltılabilen, 2 çubuklu tam boy ahşap raylardır. Aşağı indirilmiş /en alçak konumlarındayken, yatağın üst kısmının altındadırlar ve yatağa erişimi engellemeden yatak tabanının yanları olarak işlev görürler. Yükseltilmiş konumlarındayken ise, raylar yatağın üzerinde eşit aralıklı bariyerler haline gelir ve kullanıcının yataktan düşmesini önler. Yan korkuluklar bir bakım veren tarafından kullanılır.

Satin Alma Rehberi Opera Profil Hasta Yataklari 2 Opera Profil Hasta Yatakları Satın Alma Rehberi
Yan korkuluklu/ korkuluksuz alçak profilli yataklar

Opera Profil Hasta Yatakları büyük çoğunluğu yan korkuluk opsiyonuyla birlikte sunulur. Yatakların belirtilen sınırdan daha derin olmayan bir şilte ile kullanılması koşuluyla, Opera yatak yan rayları BS EN 60601-2-52:2010 tıbbi yataklar standardında belirtilen tüm ölçümlere ve mukavemet testlerine uygundur.

Opera Profil Hasta Yatakları derinlik kapasitesi

Yan korkulukları olan bir hasta karyolası satın alırken, yan korkulukların etkili olabilmesi için yalnızca belirli bir yüksekliğe kadar olan yatakların alınabileceğini bilmeniz gerekir. BS EN 60601-2-52:2010 medikal yataklar standardı, yatağın üst kısmından yan korkulukların üst kısmına kadar olan mesafenin en az 220 mm olması gerektiğini belirtir. Bu, yatak için çok yüksek bir şilte satın alırsanız, şiltenin üstünden yan korkulukların üstüne kadar olan mesafenin yeterli olmayacağı anlamına gelir.

Satin Alma Rehberi Opera Profil Hasta Yataklari 3 Opera Profil Hasta Yatakları Satın Alma Rehberi
Havalı yataklar daha yüksek yan korkuluk gerektirir

Tipik bir profil hasta karyolasına 15 cm yüksekliğinde bir yatak yerleştirilebilir. Bu, statik / köpük yatakların çoğu için kabul edilebilir, ancak hava akışlı şilteler (havalı yataklar) 18-25 cm yüksekliğindedir ve uyumlu olmayacaktır. Tüm Opera yatakları 20 cm  yüksekliğe kadar olan yatakları içine alabilir ve bazı modeller 25 cm yüksekliğe kadar olan yataklar için de uygundur.

Opera serisi Hasta Yatağı (Karyolası) Modelleri

Opera Profil Hasta Yatakları serisi, ihtiyaçlarınıza en uygun yatağı belirlemenize yardımcı olmak için üç koleksiyona ayrılmıştır. Bunlar Classic, Signature ve Solo Koleksiyonlarıdır.

Classic Hasta Karyolası Modelleri

İki yükseklik aralığı seçeneğiyle son derece işlevsel yataklardır. Buradan inceleyebilirsiniz.

Signature Hasta Karyolası Modelleri

Hepsi bir arada yükseklik ayarlı yataklardır, kişiselleştirilebilir stil ve ölçü seçenekleriyle sunulur. Buradan inceleyebilirsiniz.

Solo Hasta Karyolası Modelleri

Olağanüstü işlevselliğe ve zemin seviyesinde yüksekliğe sahip birinci sınıf yataklardır. Buradan inceleyebilirsiniz.

Opera’yı diğerlerinden ayıran nedir?

Opera Profil Hasta Yatakları hem bakım evlerinde hem de evde bakım konusunda geleneksel bakım yataklarından farklı şeyler sunmasıyla tanınır.

Satin Alma Rehberi Opera Profil Hasta Yataklari 4 Opera Profil Hasta Yatakları Satın Alma Rehberi

Opera’yı seçmenin temel faydaları şunlardır:

  • Çeşitli bakım ihtiyaçları için üst düzey işlevsellik.
  • Bakım prosedürlerini ve konforu önemseyen hastalar/bakım verenler için tam bir gönül rahatlığı.
  • Sade bir bakım ortamına katkıda bulunan zarif tasarım.
  • Güvenli garanti koşullarıyla desteklenen üstün yapı kalitesi.
  • Zevke uygun ahşap ve döşeme seçenekleri.
  • Hızlı ve sağlam bir teslimat ve kurulum ağına sahip saygın bir firma olan Teksan İnovatif Medikal tarafından hizmet verilmektedir.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our gizlilik ilkesi.