Opera Hasta Yatağı, Havalı Yatak, Fonksiyonel Lüks Karyola

Mağaza

Hasta Yatağı Sıkça Sorulan Sorular

Kim Demiş Hasta Karyolası Şık Olmaz Diye?!

Solo Comfort Plus Profiling Floor Bed Hasta Yatağı Sıkça Sorulan Sorular

Piyasada satılan diğer hasta yatağı (hasta karyolası) modelleri ile Opera hasta karyolası modelleri arasında ne gibi farklar var?

Opera Hasta Karyolası modelleri, İngiltere üretim ve tasarım kalitesine sahiptir. Karyolayı oluşturan tüm bileşenler Opera bünyesinde veya Opera için özel olarak üretilmiştir. Bu sayede kusursuz bir işleyiş ve estetik görünüm garantilenmiştir.

Opera yalnız fonksiyonelliği değil, ihtiyaca uygun ölçü, tasarım, döşeme, ağaç ve özellikleri de göz önüne alarak çok sayıda model seçeneği sunan emsalsiz bir markadır. Opera, hasta olmanın ya da hareket kısıtlılığıyla yaşama devam edecek olmanın estetikten ödün vermeyi gerektirmediğine inanır. Bu bağlamda karyola, ihtiyaç duyulan hareket desteğini sunarken yaşam alanınızın tasarımına ve rengine de uyum sağlamalıdır. Opera, sağlık açısından meydana gelen bir değişikliğin kötü olanla idare etmeyi gerektirmediği, oluşan yeni koşulların pekala iyiye dönüştürülebileceği düşüncesini benimser.

Opera Hasta Yatağı modellerinde kullanılan tüm ahşaplar masiftir. Ağaçların kaplaması kusursuz renk tonuna sahiptir. Karyolalarımız Ceviz ve Meşe ağaç seçeneklerine sahiptir.

Opera Hasta Yatağı modellerinde çok sayıda farklı döşeme ve tasarım seçeneği bulunur. Bu size yaşam alanınıza uyumlu bir karyolaya sahip olma imkanı sağlar.

Sizin için doğru olan özelliklerde, ölçüde ve tasarımda bir model tercih ettiğinizde, bu hem sağlığınızı hem konforunuzu hem de yaşam zevkinizi olumlu yönde etkileyecektir.

Piyasada bulacağınız sıradan hasta karyolaları ise bu iddialardan uzaktır. Plastikten veya masif olmayan kalitesiz kaplama ahşaptan imal edilmişlerdir. Öyle ki çoğu zaman size sunulan fotoğraftaki karyola ile size ulaşan karyola dahi eşleşmez. Kullanılan malzemenin kalitesizliği görüntüde de malzemeye el sürdüğünüzde de hemen anlaşılır. Ayrıca kullanılan motor ve elektrik aksamı da çoğu zaman en alt klasman, yani ekonomik olması nedeni ile tercih edilen vasat malzemelerdir. Bu karyolalar çoğu zaman demonte edilemezler ve bu yanıyla da transferleri çok zordur. Kısacası böyle bir hasta karyolası size konfor ve keyif sağlamak bir yana, evinizi kötü bir hastane odasına dönüştürmekten öteye gidemez!..

Hasta yatağı (hasta karyolası) neden farklı ölçülerde, tasarımlarda ve özelliklerde üretiliyor?

Farklı kullanıcıların farklı ihtiyaçlarına karşılık farklı fonksiyon özelliklerine sahip hasta karyolaları üretilmektedir. Yere daha yakın olmak, yan korumaya, Trendelenburg veya Anti-Trendelenburg gibi yatak açısına ihtiyaç duymak (veya duymamak) farklı model karyola tercih etmeyi gerektirebilir. Bunların yanı sıra boy ve kiloya göre veya yatış alışkanlığına uygun olarak farklı ölçülerde hasta karyolası da tercih edilebilir.

Tüm bu ihtiyaçların yanı sıra yaşam bir zevk ve estetik ihtiyacıdır da. Zevklerinize uygun tasarımda, sevdiğiniz ağaç ve döşeme renginden üretilmiş bir karyola bu estetik ihtiyacınızı da karşılar. Opera bu konuda rakipsiz bir markadır. Onlarca farklı model ve yüzlerce farklı konfigürasyon hareket ve estetik ihtiyaçlarınızı karşılamak için Opera’da üretilmeyi bekliyor. 

Hasta yatağı (hasta karyolası) üzerine her türlü havalı yatak veya sıradan döşek koyulabilir mi?

Opera hasta karyolası modellerinin çok fonksiyonlu olduğu unutulmamalıdır. Opera havalı yatak ya da Opera konfor yatak dışında bir havalı yatak ya da döşek kullanacaksanız yatağın fonksiyonlarla uyumlu olduğunu yatağı satın aldığınız yere sormanızı ısrarla öneririz. Uyumlu olmayan bir döşek hem çok kısa sürede deforme olur hem de hastaya zarar verir.

Ama evet, piyasada satışı yapılan havalı yatakların neredeyse tümü fonksiyonel hasta karyolaları ile uyumludur. Yaylı veya sünger yataklar ise satıcısının onayına muhtaçtır.

Opera havalı yatak ve Opera konfor yatak modelleri ise şüphesiz Opera karyolalar ile tam uyumludur. Bir havalı yatak almayı düşünüyorsanız Havalı Yatak kategorimizi inceleyebilir ya da Havalı Yatak için Sıkça Sorulan Sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz., 

 

Hasta karyolası modellerinde bulunan tüm fonksiyonlar aşağıdaki görsellerde gösterilmiştir:

Hasta yatağı (hasta karyolası) kullanmanın faydaları nelerdir?

Her şeyden önce hasta karyolası kullanmak kişinin yatarken konfora kavuşmasını, tek dokunuşla oturur pozisyona gelebilmesini ve yatağa transferinin kolaylaşmasını sağlar. Sıradan bir bazada ise bu hareketleri yapmak ya imkansızdır ya da çok büyük (ve sürekli) bir efor gerektirir. Dahası çoğu zaman bu çaba hastanın veya bakımını üstlenen refakatçinin sağlığına zarar verir.

İkinci olarak, karyola, zero-gravity adı verilen pozisyona getirildiğinde vücut ağırlığının yatak üzerine doğru şekilde yayılmasını sağlar ve bu sayede üzerine konan havalı yatağın veya şiltenin vadettiği konfor ve basınç azaltma özelliği pekiştirilir.

Üçüncü olarak, özellikle sürekli yatakta zaman geçiren kişilerde karyolanın sırt ve diz açılarının değişmesi hem tansiyon ve dolaşım açısından faydalıdır hem de gerçekleşen eklem hareketi hastanın omurga-kalça ve diz eklem sağlığı açısından fayda sağlar.

Son olarak, tekerlekleri sayesinde hasta karyolasının yeri kolayca değiştirilebilir ve yerden yüksekliği de kumanda ile kolayca ayarlanabilir. Bu mobilizasyon özellikleri hem hasta bakıcılar, hem fizyoterapistler hem de hemşireler için önemli avantajlar sağlar. Gereken yüksekliğe çıkartılan veya pozisyonu değiştirilen karyola, hastaya çok daha kolayca tedavi ve bakım uygulanmasını mümkün hale getirir.

Hangi hasta yatağı (hasta karyolası) modelini tercih etmeliyim?

Öncelikle ihtiyaç duyduğunuz fonksiyonların belirlenmesi gerekir. Karyolanın yere ne kadar yaklaşması gerektiği, Trendelenburg veya Anti-Trendelenburg özelliğine ihtiyaç duyulup duyulmadığı ve yan korumalara sahip olmak isteyip istemediğiniz temel belirleyici sorulardır. İkinci olarak tasarım tercihine odaklanılır. Başlık tercihi, ahşap tercihi ve döşeme tercihi yapıldıktan sonra son olarak da ihtiyaç duyulan ölçü belirlenir. Bu tercihlerden sonra ihtiyacınıza ve zevkinize uygun bir karyolanın tam bir görseli ve net fiyatı ortaya çıkar. Web sitemizde çevrimiçi olarak tüm seçenekleri görebilir ve tercihlerinizi belirleyebilirsiniz.

Daha sonra 444 00 80 numaralı hattımızdan uzman ekibimizle iletişime geçerek tercihleriniz hakkında tam bir değerlendirme yapabilir, kararınızı netleştirebilir ve siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Signature Upholstered Profiling Bed Hasta Yatağı Sıkça Sorulan Sorular

Elektrikler kesildiğinde hasta yatağının (hasta karyolasının) o anki pozisyonu değiştirilebilir mi?

Evet, bu tür acil durumlar için mekanizmada küçük bir pil bulunur. Bu pil devreye girer ve düşük hızla karyola istenen pozisyona getirilebilir.

Hasta yatağı (hasta karyolası) modellerinin bir kullanım ömrü var mıdır?

Elbette her ürünün bir kullanım ömrü vardır. Ama Opera Karyolalar için öngörülmüş bir süre bulunmamaktadır. Basit kontrollerle karyolanızı çok uzun yıllar kullanmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca olası bir teknik sorunda uzman ekibimiz gerekli desteği sunar ve karyolanın kullanıma devam etmesi sağlanır.

Signature Upholstered Undressed Hasta Yatağı Sıkça Sorulan Sorular

Hasta yatağı (hasta karyolası) modellerini tüm Türkiye’de satıyor musunuz?

Teksan İnovatif Medikal olarak şimdilik İstanbul ve çevre illere satış ve kurulum hizmeti veriyoruz. Ancak zaman içerisinde ülke çapında satış ve hizmet sununulacaktır.

1 Opera yerden yukseklik Hasta Yatağı Sıkça Sorulan Sorular
Yerden yükseklik ayarı
2 Opera bas acisi Hasta Yatağı Sıkça Sorulan Sorular
Başlık açısı ayarı
3 Opera Diz alti acisi Hasta Yatağı Sıkça Sorulan Sorular
Diz açısı ayarı
4 Opera ayak acisi yuksekligi Hasta Yatağı Sıkça Sorulan Sorular
Ayak açısı ayarı
5 1 Opera Anti Trendelenburg Hasta Yatağı Sıkça Sorulan Sorular
Anti-Trendelenburg ayarı
5 2 Opera Trendelenburg Hasta Yatağı Sıkça Sorulan Sorular
Trendelenburg ayarlı

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our gizlilik ilkesi.