Opera Hasta Yatağı, Havalı Yatak, Fonksiyonel Lüks Karyola

Engelli biri için yatak seçerken, yatağın bireyin özel ihtiyaçlarını karşılaması önemlidir. Elektrikli yataklar konfor, destek, güvenlik ve rahatlık sağlayarak engelli bireylerin yaşam kalitesini büyük ölçüde arttırır.

Opera Beds olarak, tıbbi rahatsızlığı olan kişilerin hayatını iyileştirebilecek çeşitli yataklar ve aksesuarlar tasarladık.

Profil yataklarımızdan elektrikli ayarlanabilir yataklarımıza kadar çok geniş bir ürün yelpazesine sahibiz. Bu, kullanıcının ihtiyaçları ne olursa olsun her türlü sağlık durumuna uygun bir çözüm sunabildiğimiz anlamına gelmektedir.

Hangi yatak türünün sizin için en uygun olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Opera engelli yatakları serisi

Opera’da, farklı ihtiyaçlar için tasarlanmış çok çeşitli yatak tipleri üretiyoruz. Engelli insanlar için uygun olan yatak türleri ayarlanabilir yataklar ve profil yataklardır.

Ayarlanabilir yataklar, rahat ve destekleyici bir gece uykusu elde etmeyi kolaylaştıran sırt ve bacak desteği yüksekliğine sahiptir. Profil yataklar kişinin engeline bağlı olarak, bakımı kolaylaştırmaya yardımcı olmak için özel olarak tasarlandıklarından daha iyi bir seçenek olabilir. Profil bakım yatakları, tüm yatağın yükselip alçaldığı yükseklik ayarlama özelliklerini içerir. Bu yataklarda daha fazla güvenlik için yan korkuluklar da mevcuttur.

İyi bir gece uykusu hepimiz için çok önemlidir, özellikle de siz veya sevdikleriniz engelliyse. Semptomlar genellikle gece boyunca kötüleşir, bu da rahatsızlığa ve düşük uyku kalitesine yol açabilir. Elektrikli yataklar uygun desteği sağlayarak engelli kişilerin yaşam kalitesini artırır.

İhtiyaçlarınıza en uygun ve en doğru yatağı seçmeye çalışıyorsanız sağlık danışmanınızdan destek alabilir ve bizlerle iletişim kurabilirsiniz. Uzman ekibimiz sizin veya sevdiklerinizin ihtiyaçları için en iyi çözümü bulmanız konusunda konusunda size rehberlik etmeye hazırdır.

Engelli bir kişi için en iyi yatak, bireyin sahip olduğu özel ihtiyaçlara ve engellere bağlı olarak değişecektir. Bu kılavuz, engelli kullanıcıların yatak seçerken göz önünde bulundurmaları gereken faktörleri açıklamaktadır:

Kullanıcı yatakta rahat etmekte zorlanıyor mu?

Bir engelle yaşamak, rahat bir dinlenmeyi veya uyku pozisyonu almayı daha zor hale getirebilir. Fiziksel engeli olanlar, rahatsız uykuya yol açan kronik ağrı ve rahatsızlıklar yaşayabilir.

Engelli Yataklari Kapsamli Kilavuz 1 Engelli Yatakları - Kapsamlı Kılavuz

Ayarlanabilir yataklar, pozisyon değiştirebilme özellikleri sayesinde konfor ve destek sağlar. Engelli veya sınırlı hareket kabiliyetine sahip kişilerin, sırt ve bacak desteğini en sevdikleri pozisyona ayarlayarak rahat etmeleri çok daha kolay olabilir.

Bacaklarınızı yukarı kaldırarak uyumanın, dolaşımı iyileştirmek de dahil olmak üzere bir dizi sağlık yararı vardır. Sırtlık ayarı sayesinde dik bir pozisyonda oturmak sırt ağrısının hafiflemesine de yardımcı olur. Tüm Opera yataklarında sırt ve bacak ayarlarının yanı sıra engelli kullanıcılar ve bakım verenlerin hayatını kolaylaştıracak belirli özellikler bulunur.

Ayarlanabilir yatak serimiz hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Kullanıcı yatağa nasıl yatıyor ve yataktan nasıl çıkıyor?

Engelli bir kişi için en iyi yatağı bulmak söz konusu olduğunda yatağın yüksekliği, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir faktördür. Sizin veya sevdiğiniz kişinin hareket kabiliyeti sınırlıysa veya tekerlekli sandalyeye ihtiyaç duyuyorsa, yüksekliği ayarlanabilir özelliklere sahip bir yatak faydalı olacaktır.

Profil bakım yatakları ve hastane yatakları, tüm yatağın yukarı ve aşağı hareket etmesini sağlayan yükseklik ayarlama özelliklerine sahiptir. Ayarlanabilir bir karyola çerçevesinin ana faydası, kullanıcıların veya bakım verenlerin yatağa mükemmel erişim yüksekliğini ayarlayabilmesidir. Tekerlekli sandalye kullanıcıları için ayarlanabilir bir çerçeve, yatağa çıkmayı kolaylaştırır.

Engelli Yataklari Kapsamli Kilavuz 2 Engelli Yatakları - Kapsamlı Kılavuz

Yatağın yükseltilmesi aynı zamanda yatağın altında açıklık sağlar. Bu, özellikle yataktan kaldırmak için lift kullanması gerekecek oranda bir engeli olan kullanıcılar için önemlidir. Bu açıklığa sahip yatak çeşitlerimize buradan bakabilirsiniz.

Kullanıcının yataktan düşme riski var mı?

Multipl Skleroz (MS) gibi fiziksel engeller ve kas güçsüzlüğüne neden olan diğer durumlar, kişinin yataktan düşme olasılığının artmasına neden olabilir. Araştırmalar ayrıca öğrenme güçlüğü çeken bir kişinin düşme olasılığının nüfusun geri kalanına kıyasla iki kat daha fazla olduğunu göstermektedir.

Engelli biri için en iyi yatağı seçmek, kişinin özel ihtiyaçlarına bağlıdır. Ancak, yan korkulukları olan bir yatak, ek destek ve güvenlik sağlayarak engelli kişilere yardımcı olur.

Yan korkuluklar kişinin yataktan yuvarlanmasını önler ve yataktayken güvenli bir pozisyonda kalmasına yardımcı olur. Bu, özellikle hareketlilik sorunları veya kolayca hareket etme kabiliyetlerini etkileyen bir rahatsızlığı olan kişiler için önemli olabilir. Engelli bireyler yan korkulukları olan bir yatak kullanarak kendilerini daha güvende ve rahat hissedebilir, bu da genel yaşam kalitelerini artırabilir.

Engelli Yataklari Kapsamli Kilavuz 3 Engelli Yatakları - Kapsamlı Kılavuz

Opera’da, tam boy veya bölünmüş yan korkuluk seçenekleriyle geniş bir yan korkuluklu yatak yelpazesine sahibiz. Yatağınızda standart olarak bulunmuyorsa, aksesuarlar sayfamızdan çeşitli tutunma rayları da satın alabilirsiniz.

Zemin yatakları / Yere yakın yataklar

Ekstra düşük yükseklik aralığına sahip yataklar (yer yatakları olarak da bilinir) yatağa bağımsız olarak girip çıkabilen engelli kişiler için uygun olabilir. Aynı zamanda demans ve diğer bilişsel engelleri olan kişiler için de uygun olabilirler, çünkü insanlar kendilerini yere yakın/alçak bir yatakta daha güvende ve rahat hissedebilirler.

Alçak profilli yataklar ve yere yakın yataklar, geleneksel bir yatağa kıyasla daha güvenli bir uyku yüksekliği sağlayarak yataktan düşmeye bağlı yaralanmaların azaltılmasında yardımcı olur. Kullanıcının yataktan düşme riski taşıyan bir engeli varsa ve/fakat yan korkulukları olan bir yatak onun için uygun değilse bu tür yataklar iyi bir seçenek olacaktır.

Engelli Yataklari Kapsamli Kilavuz 4 Engelli Yatakları - Kapsamlı Kılavuz

Engelli kişi için güvenlik bir endişe kaynağı ise

İster kullanıcının kendisi ister bir bakım veren tarafından olsun, elektrikli yatağın kullanımının kolay olmasını sağlamak önemlidir.

Kullanıcı savunmasızsa ve güvenlik bir endişe kaynağıysa, yardımcı olabilecek belirli özellikler mevcuttur. Profil yatak serimiz, bakım verenlerin daha fazla güvenlik ihtiyacı hissetmesi durumunda kullanabilmeleri için yatağın bazı (veya gerekiyorsa tüm) özelliklerini devre dışı bırakabileceği bir kilitleme özelliğine sahiptir.

Daha fazla tavsiye ve destek isterseniz 444 00 80 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz, sizin için en iyi çözümü bulmaya hazırız.

Kişi bakım yardımına ihtiyaç duyuyor mu?

Elektrikli bir yatak hem engelli kişilere hem de varsa bakım verenlerine fayda sağlayacaktır.

Elektrikli yataklarımız uzaktan kumandayla çalıştırılabildiği için engelli bireylerin ve bakım verenlerin, yatağın pozisyonunu ayarlamasını kolaylaştırır. Yatağın pozisyonunu değiştirmek için elektrikli kumandalar kullanılır. Bunları özellikle kullanımı kolay olacak şekilde tasarladık, ancak detaylı kılavuz bilgileri de mevcuttur.

Bu arada, yükseklik ayarlama özelliklerine sahip profil yataklar, bakım yaparken bakıcıların sırtına daha az yük bindirir.

Engelli Yataklari Kapsamli Kilavuz 5 Engelli Yatakları - Kapsamlı Kılavuz

Özel tıbbi ihtiyaçların göz önünde bulundurulması

Özel tıbbi ihtiyaçları (solunum sorunları veya dolaşım problemleri gibi) olan engelli bireyler için profilli yataklar ihtiyaçlarına göre ayarlanabilmektedir. Profilli yataklar vücudun üst kısmının konumlandırılması üzerinde daha fazla kontrol sağlar. Bu yataklar solunum tedavilerine daha kolay erişim sağlayan düz bir konuma ayarlanabildiğinden, bu durum solunum güçlüklerini hafifletmeye yardımcı olabilir.

Ne kadarlık bir alana ihtiyaçları var?

Engelli bir kişi için yatağın boyutu, ihtiyaçlarına ve engel türüne bağlı olarak değişim gösterebilir. Genel olarak, yatak boyutu kullanıcının konforunu sağlamak ve ihtiyaç duyduğu ekipmanları yakınında bulundurmak için yeterli olmalıdır.

Daha büyük yataklar, fizyolojik engelleri olan kişiler veya obezite hastaları için faydalı olabilecek daha fazla alan ve konfor sağlar. Profil ve ayarlanabilir yatak serimiz, standart tek kişilikten super-king ölçüye kadar çeşitli tek ve çift kişilik boyutlara sahiptir.

Signature Bariatrik Profilli Yatağımız, bariatrik rahatsızlıkları olan daha kilolu kullanıcılar için özel olarak tasarlanmış geniş profilli bir yatak örneğidir. Siz veya sevdikleriniz evde bakım görüyorsanız, geniş profilli bir yatak bakım işini kolaylaştırabilir.

Opera, engelli biri için yatak seçimine yardımcı olabilir

Engelli bir kişi için yatak satın almanız gerekiyorsa, doğru yerdesiniz.

Opera’da, kendini işine adamış danışmanlardan oluşan ekibimiz, farklı engelleri ve ihtiyaçları olan kişiler için çözümler sunma konusunda zengin bir deneyime sahiptir.

Engelli biri için en iyi yatağı bulmak çeşitli nedenlerden dolayı önemlidir:

  • Konfor – Uygun destek sağlayan doğru bir yatak, engelliler için ağrı ve rahatsızlık gibi konuların iyileştirilmesinde yardımcı olabilir.
  • Bağımsızlık – Elektrikli bir yatak, insanların yatağa girip çıkmasını kolaylaştıracaktır. Ayrıca bazı kullanıcıların yardım almadan/bağımsız olarak pozisyonlarını ayarlamalarına olanak tanır.
  • Sağlık – Yatağın ayarlanabilir olması solunum rahatsızlığı olan kullanıcılar için faydalıdır. Dolaşımın iyileştirilmesi, engelleri nedeniyle uzun saatlerini yatakta geçiren kişilere yardımcı olacaktır.
  • Saygınlık – Rahat ve destekleyici bir yatak, kişinin yaşamına, konforuna, bir başka ifade ile kendisine kıymet verme duruşuna destek olur.

2004 yılında kurulan Opera, yıllar içinde pek çok kişinin sağlık sorunlarına çare bulmasına yardımcı olmuştur. Yataklarımız engelli insanlar için en üst düzeyde rahatlama sağlamak üzere özenle tasarlanmıştır. Hangi yatağın sizin için en uygun olduğunu bulmanıza yardımcı olabiliriz.

444 00 80 numaralı telefonumuzdan bizleri arayın ve uzman arkadaşlarımızın danışmanlığında yolculuğunuza bugün başlayın.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our gizlilik ilkesi.