Opera Hasta Yatağı, Havalı Yatak, Fonksiyonel Lüks Karyola

SSKIN Basinc Ulserlerini Onlemek Icin 5 Adim 2 scaled Basınç Ülserlerini Önlemek İçin 5 Adım: SSKIN

Basınç Ülserlerini Önlemek İçin 5 Adım: SSKIN

Birleşik Krallık’taki birçok bakım tesisi basınç ülseri/yatak yarası önleme konusunda gelişmeler kaydetmiş olsa da bu konu, hastaneler, bakım evleri ve huzurevlerindeki tüm hastaların yaklaşık %20’sini etkilemeye devam etmektedir.

Önlenebilecek olan gelişmiş bası yaraları, bir bakım tesisindeki hemşirelik kalitesinin önemli bir göstergesidir.

“Basınç ülserleri hastaneler, bakım evleri ve huzurevlerindeki hastaların yaklaşık %20’sini etkilemektedir”

Bası yaralarının | Basınç ülserlerinin maliyeti

Basınç ülserlerini önlemek hem hasta hem de bakıcı için tüm bakım hizmetlerini büyük ölçüde iyileştirecektir. Oluşmalarına izin vermeden bası yaralarını etkili bir şekilde önlemeye çalışmak, yara oluşumu sonrası süreçle kıyaslandığında hem daha kolay hem de daha az maliyetlidir. Gelişen her bir bası yarasının 4.000 sterlinin üzerinde ek bakım maliyeti getirdiği tahmin edilmektedir.

Ulusal Sağlık Hizmetlerimiz için en maliyetli olanı kronik yaradır ve her yıl 1,4-2,1 milyar sterline mal olmaktadır. Her yıl hastanelerde 186.617 hastada bası yarası gelişmekte ve bu da kaynaklar üzerinde önemli bir baskı oluşturmaktadır. Halbuki basınç ülserlerini önlemek mümkündür.

Bası yaralarının | Basınç ülserlerinin büyük çoğunluğu önlenebilir

NHS’nin ‘Stop the Pressure’ kampanyası kapsamında sunulan araştırma, etkili bir hasta bakımı ile tüm bası yaralarının %95 gibi büyük bir kısmının önlenebileceğini göstermektedir. Doğru hasta bakımı ile milyonlarca pound tasarruf edebilir ve hastalar, bakıcılar ve sağlık görevlileri için bakım sürecini iyileştirebiliriz.

“SSKIN uygulandığında basınç ülserlerinin %95’i önlenebilir”

Bu yazıyı yazmaktaki amacım, etkili bir bası yarası bakımı sağlayan, hatırlanması kolay beş adımı net ve görsel bir şekilde ortaya koyan SSKIN kısaltması hakkındaki farkındalığı artırmaktır. Bu kısaltma, basınç ülserlerinin/yaralarının hem önlenmesi hem de tedavisi için geçerlidir… Unutulmamalıdır ki basınç ülserlerini önlemek mümkündür.

SSKIN Basinc Ulserlerini Onlemek icin 5 Adim 1 Basınç Ülserlerini Önlemek İçin 5 Adım: SSKIN

Basınç Ülserlerini Önlemek

SSKIN: 5 basit adım

SSKIN kısaltması, basınç ülserlerinin önlenmesine büyük ölçüde yardımcı olan beş uygulanabilir adımı göstermektedir. Beş harf şu anlama gelmektedir:

Surface / Yüzey:

Hastanızı taşıyacak (yattığı veya oturduğu) yüzeylerin yeterli basınç tahliyesi sağladığından, bir noktaya binen basıncı yara riskine neden olmayacak seviyeye düşürdüğünden emin olun. Bunun için havalı yatak, havalı minder, hasta karyolası, hasta transfer araçları gibi ürünleri gecikmeksizin kullanmaya başlayın.

Skin Inspection / Cilt muayenesi:

Erken ve düzenli muayene, bası yaraları tedavisinin en kolay zamanı olan erken dönem için doğru teşhisi mümkün kılar.

Keep Moving / Hastalarınızı hareket ettirin:

Düzenli vücut hareketi kan akışına yardımcı olur ve basıncı yeniden dağıtır.

Incontinence / İnkontinans:

İdrar sızıntısı olmayan, temiz bir hastada basınç ülseri gelişme olasılığı çok daha düşüktür

Nutrition and hydration / Beslenme ve hidrasyon:

Doğru diyet ve bol sıvı hastanın cildini sağlıklı tutar.

 

SSKIN kısaltması, NHS Midlands and East tarafından hastalar için hayatı daha iyi hale getirme hedefinin bir parçası olarak başlatıldı ve kampanya ulusal çapta yaygınlaştırıldı. SSKIN’in kısa videosunu izleyin:

SSKIN Paketi

Isle of Wight NHS Vakfı, toplum sağlığı ekipleri için SSKIN konsepti hakkında ayrıntılı rehberlik sağlayan bir referans kılavuzu oluşturmuştur. Buraya tıklayarak İngilizce kılavuza ulaşabilirsiniz.

Opera: Basınç Bakım Uzmanları

SSKIN’in ‘Yüzey’ unsuru söz konusu olduğunda, tüm ihtiyaçlarınızda size yardımcı olmak için buradayız. Opera basınç ülseri | bası yarası bakımı ürün yelpazesinde yataklar, minderler, koltuklar ve daha birçok ürün yer almaktadır. Konuyla ilgili uzmanlarla birlikte çalışarak bakım sağlayıcıların basınç hasarıyla mücadele etmelerine yardımcı olmak için sürekli olarak ürünler geliştiriyoruz. Desteğe mi ihtiyacınız var? Basınç Ülserlerini Önlemek mi istiyorsunuz? Uzman ekibimizle iletişime geçin.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our gizlilik ilkesi.